(097) 3411-062 (050) 260-6262 (063) 6430-062 (067) 382-62-62

[новини міста] Хмельницький заощадливий: посадовці показали, як роблять місто енергоефективним

Сьогодні, 23 лютого до Хмельницького з’їхалися журналісти зі столиці та західних областей України, аби подивитися, як в обласному центрі втілюється програма з енергоефективності.

Спікерами зустрічі були керівник Проекту USAID Діана Карсакайте, голова Держенергоефективності Сергій Савчук та представники місцевої влади.

Під час брифінгу, який розпочав марафон, спікери зазначили, що завдяки їхнім зусилям у Хмельницькому вдалося підвищити рівень енергоефективності, використовувати альтернативні джерела енергії у секторі бюджетних будівель та реформувати муніципальний енергетичний сектор заради комфорту місцян, економії бюджетних коштів та поліпшенні кліматичної ситуації.

Підтвердженням цих слів була екскурсія об’єктами, які вже працюють в місті та демонструють свою енергоефективність... Спочатку гостям показали установку з дегазації, яка розміщена на території полігону твердих побутових відходів.

«Потужність установки дозволяє щороку близько 3 мільйонів 700 тисяч кВт/год електроенергії, яку продаватимуть за «зеленим» тарифом державному підприємству. Завдяки цьому місто отримає приблизно 2,5 мільйонів гривень в рік», – розповів директор ТОВ «Біогаз ЕНЕРДЖІ» Віталій Каленський.

Далі, в рамках марафону, журналісти відвідали одну з твердопаливних котелень КП «Хмельницьктеплокомуненерго», яка має потужність 1,9 МВт, працює на трісці та опалює прилеглі бюджетні установи і житлові будинки.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук розповів присутнім, що яскраві приклади функціонування в різних куточках України проектів із відновлюваної енергетики – це свідчення плідної роботи усіх гілок влади та громадських організацій.

«Останні три роки були особливо результативними. Так, у 2017 році в Україні бюджетін установи, теплокомуненерго та населення зменшило споживання газу на 6 мільярдів кубічних метрів порівняно з 2014 роком. Тобто, понад 1,2 мільярди євро не було витрачено зі валютних резервів України на закупівлю імпортного газу у 2017 році. Натомість, кошти бюджету та українського бізнесу були інвестовані у проекти з енергозбереження та виробництва тепла із альтернативних видів палива у всіх регіонах України. Перевага таких проектів успішно демонструє Хмельницький», – розповів Сергій Савчук.

Спікери інформаційного марафону зазначили, що завдяки їхнім зусиллям у Хмельницькому вдалося підвищити рівень енергоефективності.

  

Учасники марафону відвідали хмельницький полігон твердих побутових відходів, де вже місяць працює установка з дегазації.

Учасники заходу відвідали одну з твердопаливних котелень КП «Хмельницьктеплокомуненерго», яка має потужність 1,9 МВт, працює на трісці та опалює прилеглі бюджетні установи і житлові будинки.

 

Потужність установки дозволяє щороку близько 3 мільйонів 700 тисяч кВт/год електроенергії, яку продаватимуть за «зеленим» тарифом державному підприємству.